Čištění bioplynu

GREEN5

S ohledem na naše aktivity v rámci přínosu ekologických technologií do ČR jsme začátkem roku 2014 navštívili evropského zástupce společnosti Greenlane Biogas Ltd.

Nadchla nás technologie tohoto celosvětového výrobce pro úpravu bioplynu na kvalitu zemního plynu tzv.biometan. Proto se snažíme tuto technologii prosazovat u našich zákazníků a zajistit jim zprostředkování obchodu včetně komplexní podpory při případné realizaci.

 

Určení technologického zařízení:

Bioplyn vyprodukovaný na bioplynových stanicích nebo čistírnách odpadních vod lze upravit na kvalitu zemního plynu tzv.biometan. Společnost Greenlane Biogas Ltd byla již na počátku rozvoje technologie vodní propírky bioplynu a má více než 20-ti leté zkušenosti s vývojem a instalací těchto zařízení. V současnosti má již více než 80 instalací tohoto systému po celém světě s kapacitou od 80m3/h do 10.000m3/h bioplynu.

Výhody systému úpravy bioplynu od společnosti Greenlane Biogas Ltd:
  • jednoduchý princip čištění
  • standardizované jednotky
  • optimalizace procesu
  • snadná instalace
  • žádná dávkovaná chemie
  • bez nároku na teplo
  • nízké provozní náklady

Greenlane-schema

Jak systém pracuje:

Proces je založen na nejšetrnější metodě pro životní prostředí, kdy je dosaženo vysokého stupně vyčištění bioplynu pomocí čisté vody bez dávkování chemikálií. Oxid uhličitý a sirovodík je oddělen od bioplynu pod tlakem pomocí jejich absorpce do vody. Dosažená čistota bioplynu je obvykle vyšší než 97%. Srdcem zařízení je jednoduchý robustní a spolehlivý kompresor, který poskytuje vysokou spolehlivost a nízké provozní náklady.

Kapacitní rozsahy jednotek:

 

Greenlane-rada  V nabídce je celá řada jednotek s rozsahem až 2.500 m3/h. Standardní jednotky mohou být kombinovány, aby bylo dosaženo ještě větší kapacity, případně je možné tyto jednotky upravit. Rozsahem testování a výkonem předčí ostatní konkurenční systémy.

Kapacity jednotlivých výkonových řad jednotek jsou zobrazeny v grafu. Názvy těchto jednotek byly zvoleny dle stromů rostoucích na Novém Zélandu, kde se nachází i hlavní sídlo výrobce.

 

Greenlane-obr4  Greenlane-obr3  Greenlane-obr2  Greenlane-obr1