3-membránový plynojem s tepelným štítem

Na mezinárodním veletrhu IFAT v Mnichově byla společností ECOMEMBRANE představena novinka třímembránového plynojemu s unikátní třetí membránou, která je potažena speciální vrstvou zajišťující odraz části tepelné energie zpět do nádrže. Tato membrána je nazývána jako "tepelný štít" a výrazně přispívá do ekonomického provozu anaerobní nádrže, kdy snižuje její tepelnou ztrátu.

Třetí membrána v plynojemu kromě své úžasné schopnosti snížit tepelnou ztrátu současně zvyšuje bezpečnost provozu - výrazně omezuje rizika úniku bioplynu do vzduchového meziprostoru plynojemu. Na přání zákazníka je možné mezi plynové membrány instalovat senzor detekce metanu.

Takového provedení plynojemu CUPOLA M3 ® je nejmodernějším High-Tech řešením membránových plynojemů s maximálním stupněm bezpečnosti a zároveň energetické úspory, který byl vyvinutý společností ECOMEMBRANE.

Tento typ plynojemu nalezne uplatnění především v provozech, kde je plné využití vyrobené tepelné energie a požadavky na minimalizaci množství tepla pro ohřev anaerobní nádrže.

Schéma 3-membránového plynojemu s tepelným štítem nasazeného na nádrži

3M-energy

Schéma klasického 2-membránového plynojemu nasazeného na nádrži

2M-no-energy

 


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/40022/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1382

Comments are closed.